logo

KONTAKTUJTE NÁS
+421 36 6312 141
Menu

O firme

Naša firma, výrobné družstvo NOVOCHEMA, predstavuje kvalitu spojenú s dlhoročnou tradíciou. Patríme medzi najvýznamnejších výrobcov v chemickom odvetví na Slovensku. Zameriavame sa na výrobu a vývoj nielen exteriérových a interiérových náterových hmôt na rôzne povrchy, ale aj riedidiel a lazúrovacích lakov. Sme členom Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu a tiež členom Slovenského zväzu výrobných družstiev, v súčasnosti vedený pod názvom COOP PRODUKT SLOVENSKO.

Farby sú základom života a majú  možnosť zmeniť vizuálnu predstavu okolitého sveta. Našou misiou je preto priniesť zákazníkom radosť a novú energiu. Dbáme na výber najkvalitnejších surovín a ich následné precízne spracovanie.
Výsledkom sú produkty vysokej akosti, avšak sprevádzané rozumnou cenou a nadštandardným servisom. Zárukou výroby kvalitných náterových látok sú moderné výrobné zariadenia a scertifikovaný integrovaný manažérsky systém v oblasti kvality, environmentu a bezpečnosti práce podľa normy ISO 9001, 14001 a OH SAS 18001.

 Za našu prácu sústredenú na detaily sme boli ocenení niekoľkými významnými cenami, naposledy najvyššou cenou slovenského družstevníctva, Cenou Samuela Jurkoviča, udelenou Družstevnou úniou Slovenskej republiky.

Do budúcna sa chceme udržať medzi špičkou slovenských výrobcov náterových hmôt a zachovať ich vysoký kvalitatívny štandard, na ktorý sú naši zákazníci zvyknutí. Máme ambíciu vstúpiť na nové trhy a  rozšíriť portfólio produktov aj do okolitých krajín Európy. Dôraz budeme klásť predovšetkým na uspokojenie potrieb našich zákazníkov, pri čo najšetrnejšom zaobchádzaní so životným prostredím, tak ako tomu bolo doteraz.


 

História

NOVOCHEMA, družstvo bola založená 28. februára 1951 ako družstvo ľudové s názvom BABATEX, zamerané na výrobu detských hračiek. Postupom času sa výrobný program aj názvy menili. Družstvo nieslo názov ŽENA, VZORODEV, VZOR. Predmetom činnosti bola výroba ľahkej konfekcie, modrotlače i služby - krajčírstvo, pletiarstvo, kožušníctvo, oprava a výroba obuvi, tkanie, farbenie a čistenie šiat a od roku 1964 aj chemická výroba.

Od 14. septembra 1967 nesie družstvo názov NOVOCHEMA. V roku 1975 bolo k existujúcemu družstvu pričlenené Pohronské všeodborové družstvo so sídlom v Leviciach, čím sa sortiment výroby rozšíril o výrobu dreveného a čalúneného nábytku, výrobu keramiky a o maliarske a natieračské práce.

Od roku 1988 bola k družstvu pričlenená prevádzka družstva Kovotex so sídlom v Trenčíne s výrobou zlatých a strieborných šperkov.

V roku 1992 bola, tak ako vo všetkých ostatných družstvách, vykonaná transformácia v zmysle Zákona č. 42/92 Z.z. Mimo iných zmien sa NOVOCHEMA, výrobné družstvo pretransformovalo na NOVOCHEMA, družstvo.


 

Nadácia NOVOSŤ

NOVOCHEMA, družstvo si od začiatku uvedomuje spoločenskú zodpovednosť nielen voči zákazníkom a zamestnancom, ale aj voči obyvateľom mesta Levice a Slovenskej republiky. Preto sme sponzorsky podporili niekoľko základných a stredných škôl, občianske združenia, domy sociálnych služieb, športové kluby a rôzne iné organizácie.

Dlhodobý záujem o podporu hendikepovaných občanov, mládeže a sociálne odkázaných viedol k založeniu Nadácie NOVOSŤ. Bola zaregistrovaná do registra nadácií dňa 17.12.2012. Jej poslaním je poskytovanie všeobecne prospešných služieb formou poradenstva a pomoci pri ochrane ľudských práv a služieb na podporu rozvoja zamestnanosti občanov so zdravotným postihnutím, ochrany duchovných a kultúrnych hodnôt, rozvoj vedy, podporu vzdelávania, plnenie individuálne určenej humanitnej pomoci pre jednotlivca alebo skupinu.

Snažíme sa správať sociálne, čo nás priviedlo k vytvoreniu vyhovujúcich podmienok pre zamestnávanie zdravotne postihnutých. V súčasnosti máme vytvorenú chránenú dielňu, kde zamestnávame 5 zamestnancov s rôznou mierou zdravotného postihnutia a 2 chránené pracoviská s ďalšími 2 zamestnancami. 

 Informácie
Telefón:
036 / 63 121 41
Naša predajňa
NOVOCHEMA, družstvo
Sídlo a diskontná predajňa:
Nixbrod 28, 934 01 Levice
Otváracie hodiny:
Po - Pi: 7:00 - 17:00
So: 8:00 - 12:00


© Všetky práva vyhradené - www.novochema.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.novochema.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies