logo

KONTAKTUJTE NÁS
+421 36 6312 141
Menu
<<  6/18 >>

Náter betónu: Polyuretánové či syntetické náterové hmoty?

16.12.2020 15:26

Poveternostné vplyvy, škodlivé látky a mechanické zaťaženie zanechávajú na betóne svoje stopy. Preto je potrebné jeho ochrane venovať dostatočnú pozornosť. Možných príčin zaťaženia betónu je veľa, takže cieľ je jasný. Nájsť efektívne riešenie na zabezpečenie ochrany.

Ponúkame vám prehľad produktov z našej vlastnej výroby, ktoré sú na náter betónu najvhodnejšie, spolu s doporučeným postupom aplikácie.

#1 Náter betónu polyuretánovými farbami

Pri nátere betónu je potrebné posúdiť, či ide o nový čerstvý betón alebo už vyzretý starší a v minulosti natieraný. Tiež je dôležité zistiť, či ide o náter betónu pochodzieho, t.z. namáhaného alebo o betón, ktorý nie je priamym pôsobením namáhaný. Na ošetrenie pochodzieho betónu odporúčame polyuretánové náterové hmoty.

Na nový betón je vhodný polyuretánový email SYNPUR E riedený RIEDIDLOM U 6051 v pomere 1:1. Takto zriedený ho použite na prvý náter. Na dosiahnutie kvalitného výsledného efektu odporúčame nanesenie aj druhého náteru produktom SYNPUR E zmiešaného s TVRDIDLOM v hmotnostnom pomere 4 diely SYNPUR E a 1 diel TVRDIDLO. A ešte odporučenie – pred samým začiatkom, t.z. pred prvou aplikáciou z dôvodu odstránenia cementového mlieka je vhodné povrch betónu prebrúsiť.

Na starší betón je dobrý náter produktom SYNPUR E s TVRDIDLOM v rovnakom hmotnostnom pomere 4:1.

#2 Náter betónu syntetickými farbami

Na náter betónu je tiež možné použiť aj syntetické náterové hmoty. V našej ponuke nájdete produkt SYNTA 2v1 alebo SYNTA. V prípade, že je betón pochodzí, majú syntetické náterové hmoty trochu kratšiu životnosť ako v prípade náteru produktom SYNPUR E. Ak betón nie je pochodzí, je ich použitie vhodné bez obmedzenia.

Na prvý náter nového betónu možno použiť produkt SYNTA 2v1 alebo SYNTA zriedený v pomere 7 dielov tohto produktu a 3 diely RIEDIDLO. Rovnako ako pri produkte SYNPUR E je potrebné naniesť aj ďalší náter. Aj tu odporúčame – pred samým začiatkom, t.z. pred prvou aplikáciou povrch betónu prebrúsiť.

V oboch prípadoch produkty SYNTA 2v1 a SYNTA riedime RIEDIDLOM S 6001 (pri striekaní) alebo S 6006 (pri nanášaní štetcom a valčekom).

#3 Aké odtiene máme k dispozícii?

Všetky spomenuté výrobky vyrábame v širokej škále odtieňov. Pozriete si všetky odtiene SYNPUR E, SYNTA 2v1 a SYNTA.

Je len na vás, pre ktorý z produktov sa rozhodnete.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  6/18 >>Informácie
Telefón:
036 / 63 121 41
Naša predajňa
NOVOCHEMA, družstvo
Sídlo a diskontná predajňa:
Nixbrod 28, 934 01 Levice
Otváracie hodiny:
Po - Pi: 7:00 - 17:00
So: 8:00 - 12:00


© Všetky práva vyhradené - www.novochema.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.novochema.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies